Lubeka i Schwerin w świątecznym blasku

Lubeka i Schwerin podczas adwentu zamieniają się w tętniące świąteczną atmosferą kolorowe miasta. Klimatyczny Weihnachtsmarkt w Lubece to miejsce dla miłośników marcepanu i jarmarków pośród zabytkowych, kolorowych uliczek. Przekonaj się sam, daj się oczarować północną częścią Niemiec i poczuj radość świąt.

Weihnachtsmarkt w Lubece

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Lubeki z przerwami

- Schwerin – symbolem miasta jest bajkowy zamek, położony na wyspie, porównywany przez wielu do zamku Disney`a, nazywany „Neuschwanstein Północy”

-  Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja

- Wieczorem czas na Weihnachtsmarkt w Lubcece, czyli jarmarku bożonarodzeniowym w świątecznej stolicy północnych Niemiec. Dzięki swoim długotrwałym tradycjom, które sięgają początków XIX wieku, urzeka niezliczoną ilością świątecznych stoisk i atrakcji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie pośród  kulinarnych specjałów i lokalnych wyrobów, a dzięki panującej atmosferze poczuje prawdziwą magię świąt

Dzień 2

- Po śniadaniu zwiedzanie  Lubeki – nazywanej „Królową Hanzy”. Malowniczo, położone na wyspie Stare Miasto, nie bez przyczyny zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stylowe kamienice, wysokie strzeliste kościoły oraz wąskie kręte uliczki tworzą wyjątkowy świąteczny klimat Lubeki. Na trasie m.in.:

  • Holstentor – imponująca brama, która jest znakiem rozpoznawczym miasta
  • Ogromna ceglana katedra, będąca pomnikiem sztuki gotyckiej
  • Dom Buddenbroków, w którym wychowywał się Thomas Mann, jeden z najwybitniejszych pisarzy niemieckich, zdobywca literackiej nagrody Nobla
  • Marienkirche – największy i najpiękniejszy kościół, który miał zaćmić blask katedry

- Wizyta w „Marcepanowej Spiżarni”, gdzie można poznać nie tylko wykwintny sposób produkcji marcepanu, lecz także samodzielnie stworzyć marcepanowe specjały. Zgodnie bowiem z legendą to właśnie w Lubece wymyślono marcepan

- Wyjazd w drogę powrotną ok. godz. 15. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER