Świąteczne Nordsee

Jak wyglądają świąteczne jarmarki w najmniejszym niemieckim landzie? Nadmorskie Bremerhaven i baśniowa Brema urzekają swoimi niecodziennymi atrakcjami, nadmorskim klimatem i wyjątkowymi Weihnachtsmarktami

Wycieczka na Weihnachtsmarkt do Bremy

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w Poznaniu o godzinie 01:00

- Przejazd do Niemiec z przerwami

- Przyjazd do Bremerhaven. Zwiedzanie miasta, które słynie z największego w Europie portu rybnego, stoczni i nowoczesnej architektury, a w czasie II WŚ pełniło funkcję portu sił amerykańskich. Co ciekawe, jednym z ostatnich żołnierzy schodzących tu na ląd, był Elvis Presley. Na trasie:

  • Stary Port – jego niezwykły klimat tworzą cumujące w nim żaglowce
  • Klimahaus – futurystyczny, jeden z najbardziej charakterystycznych budynków miasta. Możliwość wejścia do wnętrza i przeżycia interaktywnej podróży przez strefy klimatyczne
  • Fontanna skrzata Klabautermannem – prawdziwe źródło… miejskich legend

- Popołudniu czas wolny na klimatycznym Weihnachtsmarkt w Bremie. Okazja do spróbowania lokalnych  specjałów i skosztowania tradycyjnych świątecznych wypieków i słodkości.

- Przejazd na miejsce noclegowe, zakwaterowanie i obiadokolacja

* Możliwość poszerzenia programu wycieczki o wybrane atrakcje:

  • Niemieckie Muzeum Morskie – atrakcja na skalą światową, kryje ogrom ciekawych eksponatów związanych z żeglugą, w tym wielką, drewnianą kogę, symbol Ligi Hanzeatyckiej. 
  • Expedition Nordmeere – niezapomniana wycieczka do morskiego świata zwierząt.

Dzień 2

- Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Bremy

- Zwiedzanie Bremy, jednego z największych skarbów północnych Niemiec. Hanzeatyckie miasto jest jednym z najważniejszych portów w kraju i ważnym ośrodkiem przemysłowym, ale świat kojarzy je przede wszystkim z baśniowymi muzykantami. Na trasie zwiedzania m.in:

  • Pomnik muzykantów z Bremy – obowiązkowy punkt programu, zwierzęce figurki postawione tak, jak pamiętamy z braci Grimm, jedna na drugiej
  • Stary Rynek – serce miasta z ratuszem, romańską katedrą oraz bremeńską „statuą wolności”
  • Wnętrza Ratusza – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO ratusz posiada jedne z najznamienitszych, barokowych wnętrz w Europie
  • Kurant – to tu, o każdej pełnej godzinie porcelanowe dzwony wygrywają niezwykły koncert
  • Promenada Schlachter – rzut oka na miasto z brzegów rzeki Wazery

- Przejazd do Polski z przerwami

- Przyjazd do Poznania w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER