Góry Harz w świątecznym blasku

Poczuj świąteczny klimat w pełnych blasku miasteczkach Harcu. Tradycyjne jarmarki świąteczne w Górach Harz to dla Niemców jeden z ulubionych celów świątecznych wycieczek. Odkryj magię regionu, będącego sercem Niemiec!

Wycieczka na jarmarka świąteczny w Góry Harz

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Niemiec z przerwami.

- Przyjazd do Goslaru – miasta u stóp Harzu, z niepowtarzalną panoramą miasta, które tworzą 47 wież kościołów

i kaplic. Zwiedzanie Starego Miasta z Palatium Cesarskim, rynkiem ze wspaniałym ratuszem oraz Domem Siemensów.

- Zwiedzanie Rammelsbergu – dawnej kopalni o największych na świecie skojarzonych złożach rud miedzi, ołowiu i cynku. Obecnie jest to najoryginalniejsze podziemne muzeum w Niemczech, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

-Czas na  Weihnachtsmarkt  na rynku  Goslaru to   okazja   do   skosztowania   tradycyjnych świątecznych specjałów i poczucia atmosfery zbliżających się świąt.

-Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i dalsze poznawanie atrakcji Gór Harz:

- Wernigerode – za sprawą wielobarwnych domów szachulcowych, nazywane jest „kolorowym miastem u stóp Harzu”. Zwiedzanie romantycznego starego miasta.

- Quedlinburg – największą atrakcją jest miasto samo w sobie. Za sprawą ponad 1300 oryginalnych domów szachulcowych można poczuć klimat dawnych miasteczek.

- Czas na klimatycznym kiermaszu bożonarodzeniowym na starówce Quedlinburga. Jest to jedyny Weihnachtsmarkt w Niemczech, gdzie stragany ustawiane są w specjalnie na tę okazję otwartych podwórzach historycznych kamienic.

- Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Polski z przerwą na obiad

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

 

*Możliwość poszerzenia programu o kolejny dzień 

- Przejazd zabytkową kolejką wąskotorową na Brocken. Pociąg prowadzony przez parowóz wspina się malowniczą, krętą trasą na najwyższy szczyt Harzu. Widokowa linia pokonuje 600m różnicy wzniesień!

- Podejście na Brocken 1142 m n.p.m. – okrzyknięty „najbardziej niemiecką górą”. Szczyt związany jest z licznymi legendami, a obecnie słynie ze wspaniałych widoków oraz z zaobserwowanego tutaj zjawiska – widma Brockenu


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj